Je moet het maar weten: de werking van planten en kruiden, hoe het ruikt en wat je kunt eten.
Pflanzen Erlebnisführung in der Berliner Stadtnatur.
Er zijn veel plekken in het grote Berlijn, zelfs in dichtbevolkte wijken, die zorgen voor licht,
lucht, groen, rust en koelte in de zomer. Voor rustgevende kleuren in de herfst. Of aanmoedigen een pittige winterwandeling te maken. Dat kan rond water zijn: meren, kanalen en de rivier. Maar ook bossen, parken en… begraafplaatsen.
In Berlin-Schöneberg kent Olaf Tetzinski veel plekken waar de natuur bijzonder is:
Natur-Park Südgelände en het Alter St Matthäus-Friedhof
bij voorbeeld. Daar geeft hij rondleidingen van ca. 1 uur en 15 minuten aan kleine groepen. Scholen heeft hij vaak rondgeleid, (kleine) teams en groepjes geïnteresseerden die zich van te voren aanmelden. Hij verzorgt zelfs rondleidingen met blinden
en slechtzienden.
Van het Coronavirus is buiten met afstand en voldoende ventilatie weinig te vrezen. Dus aan zijn rondleidingen kun je gewoon meedoen. Hier volgen binnen kort vanaf april 2022 de data (zaterdag)
dat je bij hem kunt reserveren en ook als je Duits wat minder vloeiend is zal je door hem geïnspireerd raken:
Natur-Park Südgelände, van 12:00 tot 13:15, hoofdingang van S-Bahnhof
Priesterweg.
Zelfde data op het Alter Sankt Matthäus Friedhof,van14:15 tot 15:30, ingang van het kerkhof Grossgörschenstrasse (S/U-Bahn Yorkstrasse).
Kosten € 12,- (was in 2021)
Op zijn website www.tetzinski.de onder 'Führungen'
is er meer over te vinden.
Ik maakte eind maart 2018 kennis met Olaf Tetzinski. Het is een vriendelijke, innemende persoonlijkheid, die bevlogen en deskundig kan vertellen. December
2019 nam hij me mee naar de Botanische Garten in Steglitz. Een uitgestrekte hortus, met planten gemeenschappen uit heel de wereld en een paar grote kassen met (sub)tropische- en woestijnplanten.
In juni 2021, vlak voor het weekend met corona versoepelingen konden we buiten op een terras van een Noors eethuisje voor het eerst weer iets bestellen. Hij liet mij daarna de kleine paradijsjes zien van volkstuinen, tuinhuisjes en mensen die al langere
tijd wonen in een 'Kolonie' vlak bij Gleisdreieck.
Hij kwam ooit als jonge hovenier uit Hamburg. Hij ging wonen en werken op het terrein van de toen al beroemde Botanische Garten, die hoorde bij
de Freie Universität in Dahlem. Later gaf hij als voorman leiding aan mensen met een beperking, die werkten in tuinen en plantsoenen. Dat deed hij met zoveel takt en geduld, dat hij een opleiding in die richting volgde en jarenlang als groepsleider werkte.
Hij volgde ook de opleiding natuurgeneeswijze. Nu is hij een ‘Heilpraktiker’ , die mensen met homeopatische middelen en/of massage behandelt in een eigen praktijk.
Regelmatig verzorgt hij een
rondleiding, waarbij je precies de planten van dat moment leert kennen. Plukken,ruiken, proeven, eten en weten welke natuurlijke geneesmiddelen ervan gemaakt worden. Hij maakt er een bijzondere belevenis van!
Meld je aan, ook al is het kort van tevoren, er is grote kans dat je nog mee kunt!
Je kunt hem contacten via zijn praktijk: 0049 30 787 4829
of mobiel 0049 171 626 1205 of via heilpraktiker@tetzinski.de
bewerkt februari 2022